تبلیغات
حقوق و قضای اسلامی - سومالی و وظیفه دینی و انسانی ما

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

دین را پناهگاه و عدالت را اسلحه خود قرار ده تا از هر بدى نجات پیدا كنى و بر هر دشمنى پیروز گردى.

 


سومالی و وظیفه دینی و انسانی ما

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: مَنْ اَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِاُمورِ الْمُسْلِمینَ فَلَیْسَ مَنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادى یا لَلْمُسْلِمینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ (كافى، ج 2، ص 164، ح 5)

پیامبراکرم که درود خدا بر او و خاندان پاکش باد، فرمودند: هر كس صبح كند و به امور مسلمانان همّت نورزد، از آنان نیست و هر كس فریاد كمك خواهى كسى را بشنود و به كمكش نشتابد، مسلمان نیست.

 

دوستان عزیز همانطور که مطلع هستید این روزها منطقه شاخ آفریقا و خصوصاً کشور مصیبت زده سومالی شاهد یکی از دردناک ترین بحرانهای انسانی است که بر اثر خشکسالی و بروز قحطی و در سکوت و بی توجهی نهادهای بین المللی، و مدعیان دروغین حقوق بشر جان میلیونها مسلمان سومالیایی خصوصاً زنان و کودکان در معرض تهدید قرار گرفته است.

هیچ خبری نگران کننده تر و مهیب تر از این نیست که در گوشه ای از این جهان، جان صدها هزار نفر انسان مستضعف به ویژه کودکان و زنان در معرض خطر مرگ قرار گرفته است و وحشتناک تر اینکه مرگ گسترده این انسان ها ناشی از گرسنگی، تشنگی و بیماری است.

متاسفانه این خبر در حال وقوع است و در سال ۲۰۱۱ که تصور می کنیم بشریت غرق در پیشرفت ها و موفقیت های گوناگون است و «ثروت ملل» رو به فزونی است، مردم کشور سومالی واقع در شرق و شاخ قاره آفریقا و همسایه اتیوپی، جیبوتی و کنیا در معرض یکی از فجیع ترین رویدادهای بشری هستند.

اکثریت جمعیت ۱۰میلیون نفری سومالی در قحطی، آوارگی و ناامنی به سر می برند و جان صدها هزار آواره سومالیایی در خطر است. فاجعه عظیم قحطی در سومالی ا هر روز ابعاد گسترده تری می یابد و مردم این کشورها را در وضعیت اسفناکی قرارداده است.

بیش از 12 میلیون نفر گرفتار این مصیبت بی سابقه شده اند و زنان، مردان و کودکان با گرسنگی و تشنگی دست به گریبانند و همه روزه تعداد کثیری از آنان جان خود را از دست می دهند.

گزارش های یونیسف حکایت از این دارد که عمق فاجعه در سومالی به حدی است که پدران و مادران سومالیایی برای دستیابی به آب و غذا مجبور می شوند کودکان خود را کنار خیابان ها و جاده ها رها کرده و به امید به دست آوردن لقمه ای نان به اردوگاه های معدود توزیع غذا هجوم ببرند. و طبق آمار، هر شش دقیقه یک کودک مسلمان در سومالی از گرسنگی جان می بازد.

 

این محنت عظیم، دل هر انسان آزاد اندیشی را به درد می آورد و قلب هر انسان دلسوزی از دیدن تصاویر قحطی سومالی به درد می آید و اشک های انسان ناخواسته جاری می شود.

مگر می شود انسانی جان دادن کودکی را بر اثر گرسنگی در برابر چشمان مادرش ببیند و بی تفاوت باشد؟ مگر می شود کسی اشک چشمان مادری که بر اثر نداشتن شیر کودکش در مقابل چشمانش جان می دهد را ببیند و قلبش به درد نیاید؟

دوستان ،دراین موقعیت خطیر که بار دیگر ملت مسلمان ایران در این ماه مبارک در برابر یک امتحان الهی قرار گرفته است، برهمه ما لازم است که بر اساس وحدت و اخوت اسلامی و با سرلوحه قرار دادن سیره شهید این ماه حضرت علی علیه السلام، و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود اشاره فرموده اند، با تمام توان به یاری برادران و خواهران مصیبت زده سومالی بشتابیم، و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق دستگاههای مسئول ذی صلاح به دست مردم سومالی برسانیم.
نویسنده : احمد عظیمی تاریخ : جمعه 4 شهریور 1390 موضوع : اطلاع رسانی      نظرات ()


.:: This Themplate By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به حقوق و قضای اسلامی می باشد.