تبلیغات
حقوق و قضای اسلامی - رفتارهای خلاف عفت در محیط های ورزشی و عمومی(به مناسبت شدّت حرکتهای غیر اخلاقی در فوتبال ایران)

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

دین را پناهگاه و عدالت را اسلحه خود قرار ده تا از هر بدى نجات پیدا كنى و بر هر دشمنى پیروز گردى.

 


رفتارهای خلاف عفت در محیط های ورزشی و عمومی(به مناسبت شدّت حرکتهای غیر اخلاقی در فوتبال ایران)

سلام

چند وقتی است که بحث رفتارهای غیر متعارف دوبازیکن تیم فوتبال پیروزی در هنگام شادی پس از گل آنها در رسانه ها و محافل ورزشی و غیر ورزشی  مطرح است. اینگونه رفتارها غیر متعارف بعضا غیر اخلاقی و شنیع،پیش از وقیع اتفاق اخیر بوده و احتمالا در آینده هم رخ خواهد داد.

در برخورد با اینگونه  حرکات باید به چند نکته توجه داشت:

1-وقتی حرکت ژست و یا سخن غیر اخلاقی مورد توجه و تدقیق قرار می گیرد که در انظار عمومی و در مقابل دیدگان عموم مردم اتفاق افتاده باشد، مثلا رفتار یک ورزشکار در استادیوم ورزشی و در مقابل دوربین یا در مقابل مردم و یا سخنرانی که در مقابل حضار مجلس مشغول به ایراد خطابه است وقس علی هذا

2-نوع رفتار و فعل انجام شده هم مورد توجه است.مثلا توهین به مقدسات یا سخره گرفتن ارزشهای اصیل و لایتغیر  جامعه و یا رفتارهای جنسی از قبیل انجام حرکات جنسی  و رقص یا نشان دادن تمثیلی حرکات و ...

3-شرایط و جو زمان انجام فعل و همچنین شخص فاعل هم مهم است.به عنوان مثال شخص مجنون در مقابل شخص  سلیم العقل  متفاوتند.و همچنین فرد بیگانه ای که فرهنگ و جو و آداب و رسوم این کشور را نمی داند با یک فرد بومی کاملا فرق دارند.

4- مهمترین نکته سنجش رفتار و حرکات با اخلاق عمومی و عرف و بالاخص مذهب حاکم بر آن جامعه است.همچنین نقش دین در مواجهه با آنها مهم و حساس به نظر میرسد.

 

همانطور که در آغاز مطلب عرض شد، به علت تغییر ارزشها در جوامع بشری و همچنین تفاوتهای فرهنگی و سطوح مختلف فرهنگی اشخاص، این گونه حرکات اجتناب ناپذیر می نماید و باید  هرچه سریعتر علت یابی گردد و در نتیجه راه حلی مناسب برای آن یافت. نقش دین و مذهب  نباید در جریان این واکاوی ها نادیده گرفته شود.

نگارنده قصد دارد نظری حقوق و فقهی به این مساله و البته با کمک استید فن داشته باشد.

با لتبع از شما دوستان و خوانندگان بردبار انتظار و تقاضای ورود به بحث و راهنمایی می رود.

التماس دعا
نویسنده : احمد عظیمی تاریخ : چهارشنبه 9 آذر 1390 موضوع : مسائل حقوقی روز      نظرات ()


.:: This Themplate By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به حقوق و قضای اسلامی می باشد.