تبلیغات
حقوق و قضای اسلامی - سفارتخانه مجازی امریکا

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

دین را پناهگاه و عدالت را اسلحه خود قرار ده تا از هر بدى نجات پیدا كنى و بر هر دشمنى پیروز گردى.

 


سفارتخانه مجازی امریکا

چند روزی است که با اعلام هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه ایلات متحده آمریکا سفراتخانه مجازی یایلات متحده در تهران رسماآغاز به کار کرده است که هدف از راه اندازی آن ارتباط با مردم ایران و راهنمایی آنان درباره اخذ روادید و تحصیل در امریکا و اموری از این قبیل عنوان کرده است.

نکته قابل توجه:

در هیچ یک از کنوانسیون  ها و عهد نامه ها بین المللی و مصوبات سازمان ملل متحد نامی از سفارتخانه مجازی برده نشده و اصولا چنین سفارتخانه ای معنای سفارتخانه نمی دهد زیرا:

1. کنسولگری و سفارتخانه محلی است که اعضای دیپلماتیک کشور فرستنده در آن محل استقرار یافته و به امور سفارت که اعم است از حفظ منافع دولت فرستنده  و مردم آن در برابر کشور پذیرنده و همچنین حل مشکلات اتباع آن کشور و محل آمد  و شد سیاستمداران و مامورین عالی رتبه سیاسی و همچنین محلی برای اعتراض و ابلاغ سیاستهای کشور پذیرنده به کشور فرستنده است و طبیعتا این گونه فعالیتها در فضای مجازی قابلیت اجرا ندارد.

2.اکثر سفارتخانه های کشورهای دنیا در کشورهای پذیرنده سفارت وبسایت مجازی فعال دارند و تا به حال به آن وبسایت عنوان سفارتخانه مجازی نداده اند.

3. عنوان سفارتخانه تا وقتی که صراحتا در سطح بین المللی به وبسایتهای مجازی اطلاق نشود ،قابلیت نامگذاری و تصدیق ندارد.

4.پذیرش سفارتخانه باید حتما و لابد از طرف کشور پذیرنده صورت گیرد که در این مورد کشور جمهوری اسلامی ایران چنین تصمیمی نداشته است .

نتیجه گیری

بهتر بود وزارت امور خارجه ایالات متحده که برای ارتباط با ایرانیان داخل کشور از عنوان بهتری استفاده می کرد تا اینکه رنگ و بوی قانونی به فعالیت خود دهد و وبسایت خود را مرجعی رسمی قلمداد نماید.

پیشنهاد

اگر ایالات متحده امریکا دنبال راهی برای تسهیل در امور مهاجرت و اخذ روادید و همچنین تحصیل دانشجویان می گردد بهتر است وبسایت فعال سفارتخانه کشورسوییس که حافظ رسمی منافع امریکا در ایران است را فعالتر و به روز تر کند و اگر هم دنبال منافع استعماری خویش ا ست که با وجود ماهواره ها و سایتها و رسانه های قدرتمندی که در اختیار دارد حاجتی به این کار نخواهد داشت.
نویسنده : احمد عظیمی تاریخ : پنجشنبه 17 آذر 1390 موضوع : مسائل حقوقی روز      نظرات ()


.:: This Themplate By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به حقوق و قضای اسلامی می باشد.